[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 27-05-2013, 06:06 PM   #4841
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Kreso Pripreme Ljubicic igra
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2013, 06:16 PM   #4842
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Bodul View Post
recimo Vjekoslav Hrabar (clan NOa Hajduka) kaze da na danasnjoj razini Hajduk mora imati proracun od 100 do 120 milijuna kuna godisnje ... drugi korak je po meni usporedba sa najuspjesnijim klubovima u regiji (po meni dinamo i Partizan) i dobro si reka oni su tu otprilke na 200ak mil. kuna godisnje ... po nekoj zdravoj logici to bi valjda trebali biti iznosi kojima bi Hajduk trebao teziti tj. koji bi mogli dati prve konkretne rezultate
Hrabar je u klubu vec dvi godine nije dovukao nijednog sponzora,osim sta je sponzorira kalendare,Najlakse je reci treba 100,ja ti kazem da bez prodaje igraca oni nemogu zaraditi 50 milijuna kn godisnje.Neznam za Partizana,ali Dinamo nema PRIHODA OSIM rezultata,a rezultat ovisi o stanju trzista,nemogu tri kluba imat jednak rezultat,a Dinamo je klub glavnog grada.. Izbaci Dinamu Grad koji placa troskove,izbaci Euro rezultat..Njihovi realni prihodi su PRODAJA IGRACA,i tako je u bilo kojem klubu!
Moze li se bolje i vise ,moze se,ali nema tu nekih sponzora velikih,nema TV prava,mnogi nemaju ni navijaca,i prihoda od ulaznica
Dinamo riskira svoje poslovanje ,ispadnu li ove sezone iz LP a nisu nsotelji,morat ce i oni kredite dizat,iako koliko cujem od jednog prijatelja sta je upucen,vec su digli kredit u Erste banci da pokriju tekuce troskove,bonuse igracima itd ..Jako je tesko poslovat na razini 200 milijuna kuna jer ovisis o masi faktora,isto tako Hajduk moze oslovat na 100,ali izostane li rezultat,nekakve kriza,napravis u godini dana dug od 100 milijuna kuna,jer mi ne govorimo o SIGURNIM prihodima,vec o POTENCIJALNIM
a kada uzmes na pocetku godine sigurne prihode,Dinamo se moze uzdat samo u grad,od sponzora imaju 2 milijuna kuna,od ulaznica ni toliko i sve se svede na PRODAJU IGRACA i ULAZAK U LP!

i Moze Rijeka svirat na mjesec,oni su miljama iza Dinama po svim kategorijama,i to sa drugom momcadi..Rijeka mora stvarati nesto,a ako zeli biti konkurentna Dinamu onda mora ulagat,a jebu se s Anasom za 50.000 €,ne zele platiti 100.000 € Milica..Rijeka,Split,Hajduk ce biti na istom odstojanju jos par godina iza Dinama,jedino u sta se oni mogu uzdat to je raspad Dinama bilo rezultatski kroz Europu,nemir u svlacionici,ili Dorhov slucaj s Mamicem..Dinamo ima igracki kadar,ima skolu u kojoj placa igrace bolesne novce,ima grad iza sebe(Bandic osvaja izbore opet)..stoga,Dinamu treba biti konkurentan radom,ili ogromnom kolicinom novaca..Za rad su potrebne godine,a za novce nisu,ali treba dovest nekog Sudanija i platit ga,kako ga Dinamo dovede,a ne sa besplatnim igracima konkurirat Dinamu i uopce pricat o Rijeci kao nekom kandidatu,a nemaju dva igraca sta znaju 3 na nozi!
"reprezentativac" im je otisao za 200.000 €,nemaju nijednog potencijalno kvalitetnog igraca!! tokom cijele sezone nisu stvorili nijednog mladog igraca da se odrzavaju na trzistu,a ovo nije vaterpolo da ti 20.000 € cini neku razliku!
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2013, 07:00 PM   #4843
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Kreso Pripreme Ljubicic igra
Kapetan!!

Aaaaaaaaaaaaaaaaa
Old 27-05-2013, 08:45 PM   #4844
kavatap
Dence Wašinton

kavatap's Avatar

kavatap is on a distinguished road

Quote:
Kapetan!!

Aaaaaaaaaaaaaaaaa
šta se smiješ?? čovik ipak od svih u ekipi ima najviše odrađenih priprema
kavatap is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2013, 08:51 PM   #4845
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by kavatap View Post
šta se smiješ?? čovik ipak od svih u ekipi ima najviše odrađenih priprema
Sricom su pripreme i Hajduk izbiva iz Splita dok je sezona skutera...

Ali bez zajebancije izvrstan je na pripremama bio zadnja dva ciklusa.( Steta ozljeda i sto pripreme ne traju bar polusezonu
Old 27-05-2013, 09:12 PM   #4846
Bukowski
Senior Member

Bukowski's Avatar

Bukowski will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by zoranvulic View Post
..Njihovi realni prihodi su PRODAJA IGRACA,i tako je u bilo kojem klubu!
To san i ja mislija kad san dinamo spomenija,samo mi se nije dalo u detalje
kako će oni funkcionirat,ako je nemoguće funkcionirat već da ti udjel u prihodima od transfera bude 60%?Partizan,drugi najuspješniji klub u regionu ima još veći udjel od transfera čini mi se od dinama.
Dapače,klub koji ima njveći prihod van transfera je Zvezda,koja ima samo od Gazproma 4,5 milona eura (neka me neko ispravi,ali EEEEJ četiri i po milje!) i 10-15 keka ljudi svaku utakmicu.
Može se funkcionirat i da ti je udio od transfera 100%,i te kako može,pa se može i napredovat uz iste uvjete.
Old 27-05-2013, 09:36 PM   #4847
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

Ja neznam zasto bi Udio transferima bio problem,nazalost to je nasa realnost
nase trziste nije zanimljivo,ali opet mi smo ti koji trebamo stvarati igracku vrijednost i jedina nasa satisfakcija uz pokoji rezultat je taj da nas neki udinese,totenham,citi prepoznaju kao mjesto gdje ce za njih jeftino nabaviti balkanski talent
Porto na vecem trzistu dize 40 milijuna €,mi bi trebali doci na razinu 5-10 milijuna € na talentirane igrace,mi smo za sada na 2-5 u prosjeku jer nam financije ne daju mogucnosti da pregovaramo,odbijamo ponude,pokusamo napraviti rezultat,jer vec sutradan ti neko moze pokrenut ovrhu za neki slucaj iz 97. koji ce danas doci na naplatu

Po meni je bitna ta tendencija da se "nepotrebni" troskovi smanjuju ,da se radi na svim razinama,dugove cemo vracati,a onda nakon sta se otplate dugovi,moci ce se i zaradjivati i osiguravati od 2 igraca proracun,a ne od njih 10

Ja nisam protiv toga,da neko kupi klub,donira 10 milijuna € po sezoni,ali o tome ni ne razmisljam,niti mislim da je netko toliko lud.A ja sam samo povukao paralelu sa jednim Volpijem,Miskovicem koji je "sretno" iscupa rezultat ove godine,koji je ulozio u ekipu "veterana HNL" i koji nije stvorio nijednog igraca vrijednog na trzistu,iako cijelo vrijeme pricaju o nekakvoj stabilizaciji pa uzmu dva stopera od 70 godina,dva napadaca od 60
valjda je narod glup pa ce se oni razvijat
Cak je Split u tom dijelu po meni bolje prosao jer vlasnik u Rebicu ima igraca preko kojeg ce vratiti dio novca,i osigurat poslovanje kluba,da ne kazem da je Erceg "vrijedniji" od njihova najboljeg igraca Kreilacha,ali opet to su stvari subjektivne procjene pojedinca sta je dobro po njegov klub
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2013, 10:05 PM   #4848
Mass_Sarr
Senior Member

Mass_Sarr's Avatar

Mass_Sarr is on a distinguished road

Racunica je u biti jednostavna,sad si u dugovima,prodajes "radosevice" za 2 miljuna, s godinama kad stabiliziras klub prodat ces jednog "radosevica" za 10-12 miljuna...
Old 28-05-2013, 07:33 AM   #4849
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough

Zna li netko kakva je situacija s Limom tj. znamo da odlazi ali da li odlazi besplatno ili ćemo uFatit koju kunu za njega?
Old 28-05-2013, 07:53 AM   #4850
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bobika View Post
Zna li netko kakva je situacija s Limom tj. znamo da odlazi ali da li odlazi besplatno ili ćemo uFatit koju kunu za njega?
Obzirmo da je lani nastavio kako je nastavio te da mu je istekao ugovor sumnjam da je moguce bilo sto za njega uhvatit tj. vjerojatno odlazi besplatno.
Eventualno da nam oprosti stagod sta mu dugujemo pa da se to racuna kao dobit ili iznimno ako mu pase da ubacimo neku klauzulu o odsteti u nekom omjeru di nas dio pokriva nas dug pa ce se pribit a njegov ostaje njemu i manageru...

Samim tim sto ne mozemo ostavit takvog provjerenog igraca dobiva se i odgovor na kakva pojacanja (i po kakvim uvjetima) mozemo racunat ovo lito...
Old 28-05-2013, 08:04 AM   #4851
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Zanimljivo je pogledat ove stare članke...

Uglavnom odgađa se:
Hajduk: Sušić, Andrija, Lima, Kvasina, Giga
GNK: Sammir (rvat), Andi, Ibanez (rvat), Beciraj, Husejinovic
Old 28-05-2013, 11:38 AM   #4852
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough

Quote:
Obzirmo da je lani nastavio kako je nastavio te da mu je istekao ugovor sumnjam da je moguce bilo sto za njega uhvatit tj. vjerojatno odlazi besplatno.
Eventualno da nam oprosti stagod sta mu dugujemo pa da se to racuna kao dobit ili iznimno ako mu pase da ubacimo neku klauzulu o odsteti u nekom omjeru di nas dio pokriva nas dug pa ce se pribit a njegov ostaje njemu i manageru...

Samim tim sto ne mozemo ostavit takvog provjerenog igraca dobiva se i odgovor na kakva pojacanja (i po kakvim uvjetima) mozemo racunat ovo lito...
OK. Nisam bio siguran jel mu istekao ugovor ili je prilikom povratka osim smanjenja pristao i na produženje. A ništa, obrigado Ruben i pronosi ime Splita i Hajduka gdje god da igraš (pod imenom Splita mislim na grad a ne na RNK).
Old 28-05-2013, 11:45 AM   #4853
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

Quote:
ja ti kazem da bez prodaje igraca oni nemogu zaraditi 50 milijuna kn godisnje.
slazem se s tobom ... trenutno smo na nekih 30ak milijuna kuna i za pretpostavit je da ce se tu negdi to i vrtit i dalje ... drugim ricima nema nacina da se krene prema naprid u ovom odnosu snaga

kaze Bukowski Partizan prodaje ... istina prodaje; prodao je on igraca u zadnjih par godina u vrijednosti vecoj od 50 mil. eura, ali je isto tako ulozio 20ak mil. eura u trening kamp, omladinsku skolu, Teleoptik itd. ... dakle ipak triba prvo nesto i ulozit da bi ti se vratilo, a jako dobro znamo u kakvim uvjetima (i financijskim i infrastrukturnim) Hajduk funkcionira ... znamo di je dinamova omladinska skola danas u odnosu na Hajdukovu ako je plan zivit od prodaje tj. koliko su oni prodali i zaradili od svojih juniora, a koliko mi ... al mi se cak i ne mozemo usporedivat sa dinamom, pa najbolji mladi igrac u gradu Splitu danas igra za RNK Split; dodas npr. Galovica i Ercega pa vidis da ni u svom gradu nismo apsolutne gazde; o privatnim skolama tipa Adriatic (Roguljic) da i ne govorimo
Quote:
Ja nisam protiv toga,da neko kupi klub,donira 10 milijuna € po sezoni,ali o tome ni ne razmisljam,niti mislim da je netko toliko lud
kao prvo mislim da niko nece donirati nikome nista ... moje misljenje je da je Hajduk dugorocna investicija za nekoga ko ima znanja i novaca ... Hajduk istina trenutno trazi velika ulaganja na svim poljima, ali dugorocno gledajuci ima potencijal da izraste u veliki klub oko kojeg bi se mogli vrtit ozbiljni novci ... a postoji li neko dovoljno lud o tome mozemo onda kada i ako grad raspise natjecaj za prodaju dionica i kada potencijalni kupci budu mogli baratat sa uvjetima ... imas primjer CO o kojem sam vec pisao; dva potencijalna kupca na pitanje o CO su rekli

Hoćemo li sudjelovati u privatizaciji odlučit ćemo kada budu poznati uvjeti privatizacije ... Razgovarati ćemo o kupnji kada pažljivo ispitamo sve uvjete prodaje

uostalom sta nas kosta eventualni pokusaj prodaje ... ako se javi neko ko zadovoljava sve uvjete i dovoljno je lud super, ako ne nastavljamo dalje po planu i programu

Sto se tice Rijeke mislim da si u krivu ... po meni se tamo radi izvrsno ... postoje kratkorocni i dugorocni planovi ... ne triba zaboravit da se Rijeka lani u zadnjem kolu spasila ispadanja, a ove godine je u zadnjem kolu izborila Europu ... igraci koji su dovedeni (mahom iskusniji) dovedeni su da osiguraju rezultatsku stabilnost u ovoj prvoj sezoni ... uostalom ova Rijeka ima najboljeg strijelca i najboljeg asistenta lige ... sto je puno vaznije i pokazuje da postoji plan i ozbiljan rad jest da vec ode godine vidimo da je politika drugacija; za sada dva ponajbolja mlada igraca Osijeka i Anas Sharbini (mislim da o njegovim igrackim kvalitetama ne triba trositi rici; kod njega je samo pitanje jeli glava cista) ... spominjes 100.000 za Milica i 50.000 za Anasa, a zanemarujes cinjenicu da je prvo ozbiljnije ulaganje bilo u omladinsku skolu tj. 250.000 u igraliste na Podmurvicama ... projekt Pomorca koji kosta 150.000 eura (po meni dugorocno bolje ulozen novac nego u Milica) ... na celna mjesta dovedeno je najbolje sta Rijeka ima (Jurcic, Stilinovic) ... novi semafor ... u izgradnju kampa se vec krenulo, a spominje se i novi stadion ... da ne govorimo da su u juniore dovedena tri Nigerijca i da su sva trojica trenutno sa njihovom U20 reprezentacijom ... uostalom Miskovic je sam rekao da je Rijekin najveci problem omladinska skola i ti su krenula prva ozbiljna ulaganja, a prvi rezultati ce se mozda vidit za 3 realno za 5 godina, a do tada ce se kupovat igraci iz Osijeka, Hajduka, Slavena ili iz vana
Old 28-05-2013, 11:45 AM   #4854
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

@Bobila
Limi ugovor još traje (cini mi se do 30.06.) a kako Lima ima dobar % (60-40) od odštete svašta je moguće...
Old 28-05-2013, 01:24 PM   #4855
roso
Senior Member

roso's Avatar

roso is on a distinguished road

Quote:
@Bobila
Limi ugovor još traje (cini mi se do 30.06.) a kako Lima ima dobar % (60-40) od odštete svašta je moguće...
Nazalost iskoristit ce Bosmanovo pravilo i kad nadje novi klub

Ps citam da planiramo dovesti pojacanje na zadnjem veznom pa se pitam sto ce nam kad je ljubic skoro pa spreman : D
Old 28-05-2013, 02:11 PM   #4856
anonymous69
Senior Member

anonymous69 is on a distinguished road

Navodno je mali Andelkovic iz Istre rjesenje za zadnjeg veznog. Samo ne znam sto ce nam napadac pored Kisa, Maglice, Dzonija, Kouassija. Ako se nema para, nema se para i forsiraj djecu. Nek igra mali Blazevic ako treba, pa i Mujan, Kuseta, Tomicic, Lucic, Elez, Milic samo da ne dovode neke Granice, Kralevske itd.
anonymous69 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 02:19 PM   #4857
Manistra u suvo
Senior Member

Manistra u suvo's Avatar

Manistra u suvo is on a distinguished road

sve je reko Tudor na pressici...Anđelkovići će otići u Rijeku ili Split za više novca...tako je i Belle otišao radi dvije tisuće eura....Hajduk se mora okrenuti Medaku ili ako se može dovesti onaj Songole iz Obale bjelokosti(pod uvjetom da je mukte)..
Manistra u suvo is offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 02:26 PM   #4858
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

samo hrabro Tušo, Hajdučki!

Quote:
"Sportski direktor je jedan od najvažnijih djelatnika kluba i normalno je da je problem ako ga nema. Meni se teško baviti sa svime u ovom kratkom vremenu, ali moram se potruditi najviše što mogu da pokušam dovesti nekoga tko bi za nas bio pojačanje. Imao sam razgovore s dva ili tri igrača već, ali nažalost situacija je takva da oni ne žele doći u Hajduk", istaknuo je trener Hajduka.

Meni je to bilo šokantno, ali nažalost igrači radi par tisuća eura veće plaće odlaze u druge sredine. Mi se svi nadamo da će netko kada ga zoveš u Hajduk reći "evo me, trčim", ali toga više nema i to me na neki navijački način boli", dodao je.
Šta Pralija ne moze bit sportski?
Old 28-05-2013, 02:47 PM   #4859
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

Hajduk je još uvijek bez sportskog direktora i shodno tome prijelazni rok vodimo ja i Tudor sa svojim stožerom. Brzo ćemo izabrati sportskog direktora, ali pokazalo se da nije lako pronaći adekvatnog čovjeka za tu ulogu - objasnio je Brbić.

ovo je jedna od onih informacija koje moze protumacit na dva nacina ... s jedne strane mozes bit zloban i rec da nam covik koji nema veze s nogometom sada vodi i sportsku politiku; s druge strane mozes rec da je ovo super jer u Tudoru sada imamo engleski tip menadzera
Old 28-05-2013, 02:51 PM   #4860
Manistra u suvo
Senior Member

Manistra u suvo's Avatar

Manistra u suvo is on a distinguished road

gledao sam sada na transfermakt igrače koji su mukte i našao sam za zadnjeg veznog roka elsnera a napadač adi rocha ili besart berisha.
Manistra u suvo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules