[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 31-05-2005, 09:55 PM   #1
Faca
bavo Aduk :)

Faca's Avatar

Faca has disabled reputation
Send a message via ICQ to Faca
Default Hajduk je dotaknuo dno

Evo našao sam jedan poduži zanimljivi tekst na newsgrupi o Hajduku pa ajde volia bi da ga pročitate i prokomentirate:

Vec odavno mi se smucija balun, ali ovo je stvarno previse. S obzirom da se nasi (nadasve objektivni i nepotkupljivi) sportski novinari po SD masovno prave blesavi i vec danima provode opce pranje mozga, a nasa bajna navijacka skupina ne pokazuje preveliko zanimanje za obranu casti kluba, prisjetimo se malo o cemu se zapravo radi, od pocetka godine (da ne idemo dalje), kronoloski. Bas me zanima hoce li se kome upalit lampica ili ce bit da samo kvarim veliko slavlje.

prolog:
- posljednja dva izvanserijska igraca, srna i pletikosa, u paketu prodani u ukrajinski sahtjor. Sef kluba stimac mrtav hladan izjavljuje da je za njih obojicu dobio ukupno 1,7 milijuna dolara. BTW, isti klub je partizanu za izvjesnog zvonimira (ikad neko cuo za njega?) vukica samog platio 5 milijuna dolara. Ovo je u slobodnoj jednom spomenuo samo tip iz neke male stranke prije jedno godinu dana, kao i cinjenicu da je u ukrajini predsjednik sahtjora u jednom intervjuu izjavio da je srnu i pletikosu platio 7 milijuna dolara. Primjecujem sitnu razliku u ciframa od sitnih cca. 5,3 milijuna $, vjerojatno zbog sitnih tecajnih razlika u ukrajini i hrvatskoj.

- ivici surjaku odletio auto u zrak, pocinitelj nepoznat. Od tad ne razgovara previse za novine. Nitko po novinama ne postavlja neugodna pitanja.

- u upravi od bivsih igraca - ulagaca ostao samo stimac, otisli bilic, asanovic i boksic. Ne zele razgovarati za novine o razlozima.

razvoj:
- u klubu kukaju da nema love. Dovedena samo gomila skart igraca tipa damjanovic (kad god greskom pogledam hajduka najgori na terenu, a sutra u slobodnoj ga slaven "vibracijski utirator" alfirevic nahvali kao jednog od najboljih), shuto i ne znam kako se vec svi ti invalidi zovu; za jednog tomislava ercega stimac nije nasao love; Vjerojatno pokvarenjak erceg nije tija doc mukte. Covjek otisao u bogatu rijeku (sigurno za puuno vise novca) i, naravno, postao najbolji strijelac lige.

- iz evrope hajduka izbacili poluamateri iz irskog shelbournea, mocne ekipe koju svojim prilozima financiraju lokalni stanovnici
- uprava vec prezalila sezonu, pa u propali klub za trenera dovode legendu kluba baku sliskovica

ali, sad slijedi zajeb:
- sliskovic propalu ekipu punu invalida i poluigraca (7 bodova manje od zapresica!) dovodi na 1.mjesto(!?), a ispred dinama na 8 razlike. S obzirom da se ne smije dopustiti da sliskovic doceka na klupi prakticno neupitno osvajanje prvenstva (jer kako ga onda smijeniti i po planu dovesti ciru?), sliskovicu se sapuna daska. (Prije toga stimac kupi bodove u javnosti dovodenjem kranjcara, sto je jedina dobra stvar koju je napravio). Nakon 2-3 losije utakmice - jos uvijek prvi na tablici sa 3 boda razlike!!
- sliskovic uspjesno uklonjen; na klupu - kao spasitelj koji ce izvuci klub s loseg prvog mjesta - sjeda stimac.

Epilog:
- veliki spasitelj tako dobro dize momcad da se igra najkatastrofalnije od shelbournea. Kod kuce ne mogu zabiti gol nikome, a po koprivnicama i sl. igra se bunker i jedva izvlaci nerijeseno. S obzirom da opasna konkurencija (rijeka i zapresic) u gostima takoder veze nemaju, prvenstvo ipak nije u pitanju, (inace stimac ne bi ni sjeo na trenersku klupu)

- Konacno, (nakon sto nas je zaslugom spasitelja stimca kao novog trenera kolo prije kraja zapresic cak stigao, a rijeka u finalu kupa natamburala dvaput zaredom), zadnje kolo hajduk je ipak prvi jer igra protiv cirinog varteksa. Uz nevidjen festival uvlacenja, alfirevic & co. po slobodnoj slave stimca i ciru, dok sliskovica ignoriraju, valjda da se sef ne naljuti. Umjesto njega, cestitaju stimcu koji je, otkako je maknuo sliskovica, ostvario impresivan rezultat od cijele 1 (jedne) pobjede u 8 utakmica, ne racunajuci cirin varteks.

Dakle, trenera najzasluznijeg za naslov, baku sliskovica, ljigavci iz uprave ne samo da ne zovu na proslavu (koje bez njega ne bi ni bilo!), nego ga niti ne spominju, a kamoli da bi javno zahvalili na najvecem doprinosu tituli, sto bi zahtjevao minimum kulture i dostojanstva kojeg grgic, stimac & co. nemaju.

Ciru necu ni spominjati, dvolicni ljigavac, seljacina, uvlakac i spletkaros koji je bio dio sustava u vrijeme mafijaske canjugine i franjine croatije; Uostalom svi kroz njegove brojne javne nastupe mogu dovoljno zakljuciti o njemu. Jesu li svi zaboravili, uz ostalo, kad je novinare koji su pisali i objavljivali dokumente o namjestanju prvenstva za croatiju proglasavao "antidrzavnim elementima koje treba prebiti bejzbol palicama"? Sjeca li se netko kako se onda hajduku sudilo, ili rijeci?

Uglavnom, kad na kraju tu sluz poslije svega dovedu za hajdukovog trenera, i to pod opisanim okolnostima, koristeci neplanirano osvojeni naslov kao paravan, to je za povratit. Nize se ne moze past....Jos zalosnije od svega je izostanak bilo kakve ozbiljnije javne reakcije na sve skupa. Bar novinarima, da se umjesto pranjem mozga bave svojim poslom, ne bi trebao biti problem potraziti po arhivi izjave doticnog redikula iz ne tako davnih vremena, objaviti ih pa onda pitati ljude sto misle. E, ali onda bi se stimac naljutio pa ne bi bilo mukte viskija na dnevnim razgovorima. Sve skupa zalosno. Zakljucimo: fuj!

(*Disclaimer za one kojima se sporije pali lampica: ne, ne mislim da je ovo prvenstvo namjesteno (inace hajduk ne bi od zadnjih 7 utakmica dobio samo jednu) i drago mi je da je hajduk prvak, ali je zalosno za kakve svinjarije taj uspjeh koriste likovi koji su za njega najmanje zasluzni)

Uff, raspisa san se...sorry svima zbog duzine posta, ali stvarno nisam moga krace. Mislim da cu postat na jos par adresa ukljucujucu slobodnu, da vidim koliko ima ljudi kod kojih pranje mozga nije uspjelo.

Pozdrav!

Faca is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2005, 10:13 PM   #2
maidenmadness
afrika - paprika

maidenmadness's Avatar

maidenmadness is on a distinguished road

jebo te bas sam ja kanio staviti taj post
covjek ima pravo sta je je
Old 31-05-2005, 10:15 PM   #3
Baka 8
back to the roots

Baka 8 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by webmaster
[b][i]

Dakle, trenera najzasluznijeg za naslov, baku sliskovica, ljigavci iz uprave ne samo da ne zovu na proslavu (koje bez njega ne bi ni bilo!), nego ga niti ne spominju, a kamoli da bi javno zahvalili na najvecem doprinosu tituli, sto bi zahtjevao minimum kulture i dostojanstva kojeg grgic, stimac & co. nemaju.

!

SRAMOTA

Prika Stika nikad neces biti ono sta je bija Baka za Hajduka...
Old 31-05-2005, 11:03 PM   #4
wb-plokite
Member

wb-plokite's Avatar

wb-plokite is on a distinguished road

neman rići...
wb-plokite is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2005, 11:30 PM   #5
B.J.
Marazola

B.J.'s Avatar

B.J. is on a distinguished road

dobro čovjek kaže
Old 31-05-2005, 11:39 PM   #6
Bioo
Plaća TV pretplatu

Bioo's Avatar

Bioo is on a distinguished road

Ima tu nešto
Old 31-05-2005, 11:48 PM   #7
lazial
young force

lazial is on a distinguished road

Đava ih sve skupa odnija ali ako se dinamo ne može rješit mamića posli ovakve "krasne" sezone kako ćemo se mi tek ovih naših debila rješit.Dobro bi doša još jedan shelbourne ali kad se sitin koji san šok doživija možda ipak nije ni to najbolje rješenje
lazial is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2005, 12:02 AM   #8
Tina
UVIK KONTRA BARBE!

Tina's Avatar

Tina is on a distinguished road

odnja đava i Štimca i Ćiru skupa...dabogda im srce stalo....
sve mi se čini..i ovako smo ošli u kurac..a sad ćemo i gore ....
Old 01-06-2005, 02:08 AM   #9
ADEMA
urbani

ADEMA's Avatar

ADEMA is on a distinguished road

Plokite aleštino , jebo te beograd u šupak s tim trogirskim forama!

"Pazi plastiku!"
"Ne bereš momenat starče."
"Ja sam biiiiL i buuuum se obraaaanil."
"Naaamojte,šef mi ne da,nemam novca"
"Kolko je osta Fljedrerer? Fljederer mi odnia Maltu"
ADEMA is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2005, 09:11 AM   #10
wb-plokite
Member

wb-plokite's Avatar

wb-plokite is on a distinguished road

a jebo tebe forca selja*ino.......ali neču se sada svađat....
wb-plokite is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2005, 09:22 AM   #11
viking
OŠ-NEŠ?

viking is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ADEMA
Plokite aleštino , jebo te beograd u šupak s tim trogirskim forama!
nakazo nisi li ti tu da "obrazuješ" i "podigneš kvalitetu" a ne da pljuješ po ljudima ?

šta je to aleština ???

sve napisano u ovon tekstu, pa i više od toga san ja napisa na onon drugon topicu...
Old 01-06-2005, 09:29 AM   #12
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

Svi stalno serete protiv Štimca, a svi ste bili na dočeku Nike u Splitu, svi ste navijali na zadnjoj utakmici protiv Varteksa i rastrčali se po rivi za feštu kada se slavio naslov prvaka.
Hajduk danas sa Nikom ima jednog od najboljeg mladog igrača Europe, ima momčad u kojoj igraju Leko, Vejić, Rukavina, Blatnjak...koja uz dva, tri kvalitetna pojačanja (J. Vučko, Bilić, Šafarić, Biliškov...) može igrati i u Ligi prvaka.
O mladosti Hajduk da i ne govorim od Grgurevića, Bušića, Bartulovića, L. Vučka u prvoj momčadi, a juniori i kadeti su isto tako najbolji u Hrvatskoj.
Ne kažem da je za sve to zaslužan isključivo Štimac, ali je kao sportski direktor i trener sigurno najzaslužniji i zato pustite čovjeka da radi svoj posao jer je očito da je na pravom putu da od Hajduka napravi veliki klub koji će i u Europi imati svoje mjesto.
Čovjek je nakon Shelbournea i raznih Mešića i Filekovića vidio svojiu grešku i danas je sigurno najbolje i jedino rješenje za Hajduk, a jedino što će ga smjeniti su rezultati, a ne prdonje poput vas
Old 01-06-2005, 09:39 AM   #13
viking
OŠ-NEŠ?

Quote:
Originally Posted by Bodul
Svi stalno serete protiv Štimca, a svi ste bili na dočeku Nike u Splitu, svi ste navijali na zadnjoj utakmici protiv Varteksa i rastrčali se po rivi za feštu kada se slavio naslov prvaka.
odnija đava i tebe i štimca i one koji su ga čekali i koji su slavili na rivi

no,opet, kad se sitin koliko je ljudi lani a posebno 2001 slavilo titulu...očito je da nisan proklea puno ljudi, posebno ne iz splita...
Old 01-06-2005, 11:11 AM   #14
maestral
Member

maestral is on a distinguished road

neda mi se citati, aj mi kratko recite o cemu je pisa?
maestral is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2005, 11:15 AM   #15
Faca

Faca's Avatar

Quote:
Originally Posted by viking
odnija đava i tebe i štimca i one koji su ga čekali i koji su slavili na rivi

no,opet, kad se sitin koliko je ljudi lani a posebno 2001 slavilo titulu...očito je da nisan proklea puno ljudi, posebno ne iz splita...
Kad se sitin proslave prvaka 2001 godine kad je riva bila puuuuna i kad se sitin prošle godine ovih max 1000 ljudi na rivi na dan proslave jasno očitava stanje navijača. Iako tako malom broju možemo zasigurno zahvaliti i tome šta su igrači sa brodon na rivu došli pre prekasno, ali zasigurno i mnogim drugim stvarima koje su spomenute u gornjem tekstu..

Old 01-06-2005, 11:35 AM   #16
viking
OŠ-NEŠ?

Quote:
Originally Posted by webmaster
Kad se sitin proslave prvaka 2001 godine kad je riva bila puuuuna i kad se sitin prošle godine ovih max 1000 ljudi na rivi na dan proslave jasno očitava stanje navijača..
točno to
zatekli smo se na rivi ja i jedan forumaš, baš u "zenitu slavlja" , dok je igor izvodia "visoke peći", i šta smo vidili???
u vr' glave iljadu ljudi, uglavnon maloljetnih, i uglavnon ne iz splita,
nakon šta su otišli autobusi za imotski sinj i sl. broj "slavljenika" se pripolovia ...
Old 01-06-2005, 11:43 AM   #17
Faca

Faca's Avatar

Ako mene pamčenje služi a moram priznat da nisan baš puno gleda Pari mi se da je "visoke peči" započea Rački iako kažen nemogu bit siguran ali mislim čak san siguran da to nije Štimac bia

Ja san isto tako bia ali na brodu slikava, a da me netko pita šta bi najrađe bi to vrime provea u krevetu spavajuč Falin te bože gotovo je

Old 01-06-2005, 11:52 AM   #18
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

Je na stadionu je isto bilo oko 1000 maloljetnika, a jedina dva transparenta su bila TORCIDA SINJ i TORCIDA IMOTSKI. Ajde molim vas ne prdite!
HAJDUK je prvak i to je jedino bitno, a dogodine sa Štimcem i Ćirom LIGA PRVAKA
Old 01-06-2005, 12:10 PM   #19
northh
Member

northh's Avatar

northh is on a distinguished road

ljudi ovo je sramota za svakog hajdukovca i kad smo docekali da se jedan onakav ljigv lik ko ciro sepuri sa hajdukovim salom sta jos mozemo docekati???
nista slazem se ovo je dno
northh is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2005, 01:45 PM   #20
malizlato
Safet Sušić - centrafor

malizlato's Avatar

malizlato is on a distinguished road
Send a message via ICQ to malizlato Send a message via Skype™ to malizlato

Quote:
Originally Posted by northh
ljudi ovo je sramota za svakog hajdukovca i kad smo docekali da se jedan onakav ljigv lik ko ciro sepuri sa hajdukovim salom sta jos mozemo docekati???
nista slazem se ovo je dno
Je što kažeš,al nemojte mi reći da ako se Hajduk kojim slučajem plasira u CL, ili u Ligu UEFA i napravi neki rezultat ne biste skinuli kapu i rekli bravo.

malo je reći da ne volim Ćiru,ali ako napravi sa Hajdukom zadovoljavajući rezultat skidam kapu.Ne mogu i neću zaboraviti šta je govorio ali ipak treba biti realan.

Masteru točno je to što si rekao,bez daljnjega ali problemi Hajduka nisu ni počeli niti će završiti sa Štimcom.Problemi su počeli još 94/95-e,kada su Vidošević,Rožić,Buljan,Maršić,Kovačević i ostali lihvari i što sve ne srozali Hajduk do samog dna.Oni su ustvari ti koji su inicirali stanje u kojem se Hajduk i sad nalazi.S druge strane što se tiče Štimca, kad pogleda se cjelokupno stanje Hr nogometa htjeli mi to priznati ili ne takav profil čovjeka u upravljanju klubom je NAŽALOST neophodan.Iz prostog razloga jer naš nogomet je more puno zvijeri i naprosto ali žalosno treba nam takav "morski pas"koji će se moći nositi sa nakazama poput Mamića,Laljka,Zeca,Vrbanovića i ostalih.Žalosno je to ali istinito.To što nisu zvali Baku?To ide njima na dušu,ako je imaju.
Iskreno, najsretniji bih bio kad bi Hajduk po uzoru na Barcu postao društvo "sociosa",ali dok ova šugava vlast ne promijeni zakone i odnose u sportu ovo je jedini način guranja dalje.
Nekome se nesviđa?Pa bili smo svjedoci i vremena prije Štimca i Grgića kad je klupska uprava bila vazal Zagreba i na svaki "hop" iz Maximira poslušno skakala.
Zar su ta vremena zaboravljena?
Tu sramotu nikad za nikad neću zaboravit, i ta sramota je 100 puta veća od dolaska Ćire na Svetu Klupu.
Da se razumijemo, niti želim niti hoću braniti Štimca ,samo kažem da je neophodan kao NUŽNO ZLO, prvenstveno poradi odnosa u našem nogometu.
ako se mora birati onda definitvno:
RADIJE ŠTIMAC NEGO BITI VAZAL ZAGREBU

Diz ar d vojadžis of staršip HAJDUK on his kontinuing mišn...tu stej alajv end tu survajv...tu bi kontinjud...prheps
malizlato is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules